מנהל חנות אינטרנט – איזה ידע נדרש לנהל ?

Web shop
[mk_fancy_title tag_name=”h1″ size=”26″ margin_top=”32″ margin_bottom=”0″ font_family=”none” align=”right”]

מנהל חנות אינטרנט – איזה ידע נדרש לנהל ?

[/mk_fancy_title][mk_divider style=”thick_solid” divider_width=”custom_width” custom_width=”40″ align=”right” border_color=”#333333″ margin_top=”0″]

בין אם מדובר בחנות אינטרנטית לממכר בגדים ובין אם מדובר בחנות מקוונת לממכר ירקות, מנהל חנות אינטרנטית צריך להחזיק בכמה כלים חשובים ובו זמנית להיות בקיא במגוון נושאים טכניים, כאשר הרצון ללמוד ולהתעדכן באופן שוטף מאוד חיוני, וזאת כי בעידן של היום יוצאים שלל כלי עזר חדשים ובמקביל גוגל נוטה לשנות את החוקים. אי לכך, גם אם רבים חושבים שהם יכולים להסתדר לבד, ולו כי הם בקיאים במערכות תוכן מתקדמות, יש להבין שניהול חנות אינטרנטית דורש יותר – הרבה יותר.

אוטודידקט ועוד

כפי שציינו, מנהל תוכן צריך להיות בקיא בשלל מערכות לניהול תוכן (וורדפרס, ג’ומלה וכדומה) ואם יותר נדייק, נציין שהוא צריך להכיר את העקרונות המנחים ולהחזיק ביכולת למידה עצמאית בתחום, וזאת כי לא חסרות מערכות חדישות. בנוסף, עליו לדעת להתנסח היטב ואף להיות אוטודידקט, אחד שיודע לחפש חומרים ברשת ולהתעדכן בנעשה, ולו על מנת שהחומר העיוני יהיה רלוונטי ובעל ערך מוסף ללקוח. מה עוד? עליו לדעת לעבוד עם תוכנות גרפיקה, ולו ברמה בסיסית, כזו שמאפשרת לשנות גדול, לחתוך שוליים, להוריד תמונות ממאגרים דיגיטליים, לחדד איכות של תמונה וכדומה.

יושרה מקצועית

חשוב לציין שאם המנהל חלש באחד מהתחומים, עליו להיות בעל יושרה מקצועית ולשכור בעלי מקצוע משלימים, אך מראש עליו לעדכן את הלקוח מה הוא מבצע בעצמו ואלו נותני שירות חיצוניים משולבים, כאשר אין לראות בכך חיסרון, אלא מדובר במודעות ואמינות אשר מטיבים עם שני הצדדים.

תתי משימות ותכונות אופי

לצד היכולות הטכניות, מנהל חנות אינטרנטית צריך לבצע אופטימיזציה שוטפת (באמצעות הכלים המובילים בתחום), להיות אמין, לשאוף קדימה, לחפש אחר דרכים להגביר את המכירות, להקפיד על שירות מקצועי ללקוחות (ולו באמצעות עזרים משלימים כגון צ’טבוטים), לבחון מה קורה אצל המתחרים, לפעול במגוון מישורים משלימים (למשל ברשתות החברתיות), לבחון עמידה ביעדים, לבחון תקציבים ובאופן כללי צריך להיות טיפוס פדנט, שאפתני, בעל יכולת למידה ובין היתר גם יצירתי, ולו בשביל למנף יתרונות יחסיים וכלים דיגיטליים באופן אידאלי.

שנסכם?

מנהל חנות אינטרנט נדרש לנהל ולהוביל מערכות תוכן ואמצעי שיווק דיגיטליים, גרפיקה, עיצוב, אופטימיזציה, קריאייטיב, קשרי לקוחות, ניהול עובדים ואף מלאי ומחירים. מכאן שמדובר בעבודה רבה ועל כן יש לקבל החלטה מושכלת, וזאת כי חוסר מקצועיות בנדבך אחד, עשוי לערער את סך התוצאה.

השאר תגובה