קידום עסקים בפייסבוק

Social media concept

קידום עסקים בפייסבוק

מצד אחד לכל ילד בן ארבע עשרה יש דף בפייסבוק ומצד שני עסקים שמבקשים לנצל את הכלי בהיבט כלכלי צרכים לשכור שירותים מקצועיים, כי יש הבדל בין פרסום תמונות וכתיבת פוסט יומי לבין קידום מקצועי. אז מה כה חשוב לדעת בכול הנוגע לשיווק בפייסבוק? להלן שנים עשר טיפים חשובים.

12 טיפים חשובים

 1. אל תקפצו על כל הצעה – פייסבוק מציעה מגוון אופציות שיווק ממומנות, ועל כן יש לדעת מה לנצל וממה להתרחק. כך למשל הכלי “בוסט פוסט” עשוי להישמע מפתה, אך לצד העובדה שהוא מפיץ את התוכן לאינספור אנשים בזמן קצר, הוא אינו תמיד יעיל, ולו כי בין היתר הוא מפרסם גם באינסטגרם ואילו התוכן אינו מותאם. מכאן שיש לבחור כל כלי בקפידה ולא למהר להוציא תקציבים במגוון יעדים.
 2. היערכות מלאה – שיווק נכון בפייסבוק צריך לשלב בין גרפיקה, כתיבת תוכן, מענה ללקוחות וייצור דף נחיתה.
 3. אופטימיזציה – כמו כל אפיק שיווקי אחר, כך גם בפייסבוק חשוב לבצע אופטימיזציה – להבין איזו שיטת שיווק יותר נכונה, מה ניתן לשנות ומה ראוי לשמר.
 4. הגדירו יעדים – אם אכן בוחרים בשיטת שיווק ממומנת, חשוב להגדיר יעדים מבחינת תזמון, הוצאה ותוצאה, ולו בכדי להסיק מסקנות.
 5. לפני כל פרסום פוסט הגדירו מטרה רצויה, ובהתאם תשפרו את איכות העשייה.
 6. העניקו לעוקבים ערך מוסף – תשתפו טיפים, מידע מצחיק, עובדות מרתקות, סרטוני הדרכה וכדומה.
 7. הכירו את התותחים הכבדים – הכירו בכוח הרב שיש לווידאו ותמונות, והשקיעו בתיאור מוצלח בשורת הטקסט.
 8. שיתפתם חומר ויזואלי? נהדר, אך אל תשאירו אותו חסר מילים.
 9. הימנעו כמו מאש מעריכה מחודשת של פוסט. חייבים להכניס שינויים? מחקו את הקיים ותפרסמו מחדש.
 10. תזמון – ביחנו באלו שעות קהל היעד של העסק שלכם יותר פעיל בפייסבוק ובהתאם תתזמנו את הפוסטים.
 11. תזמון פוסטים – ציינו תזמון פוסטים ופה נרחיב שאכן חשוב להיות פעילים באופן תדיר ועל מנת ליישם זאת ניתן לתזמן מראש פוסטים, לצד שליטה מלאה בתוכן ובשעה.
 12. עוררו מעורבות – נחמד לפרסם תוכן מרתק, אך יותר יעיל שהוא יעורר תגובות. כיצד? יש מגוון שיטות: ניתן להציף שאלה, לערוך תחרות, לציין עובדה שמעוררת חילוקי דעות, לשחק על הגבול שבין חוצפה להומור וכדומה.

יודעים להוציא שפן מהכובע?

שנסכם? פלטפורמת הפייסבוק אכן עושה קסמים בכל הנוגע לשיווק אינטרנטי, אך בשביל לעשות קסמים יש צורך במומחים, כי לא כל אחד יודע להוציא שפן מהכובע ולא כל אחד יודע להוביל למכירות באמצעות פוסט ברשת.

השאר תגובה